بلفاروپلاستی چیست؟

 بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی چیست؟

بعد از جراحی بینی عمل بلفارو پلاستی یا همان جراحی پلک از رایج ترین عمل های زیبایی در ایران به شمار می رود.
ممکن است در بعضی مواقع پلک های بالایی شما دچار افتادگی شود که می‌تواند به علت پیری یا راست باشد که این افتادگی پلک می تواند باعث افتادگی ابرو هم شود در بعضی از موارد نقطه پف زیر چشم هم مشاهده می‌شود که عمل بلفاروپلاستی هم برای پلک بالا و هم برای پلک پایین انجام میشود.
عمل بلفاروپلاستی به مدت زمان یک تا سه ساعت انجام می‌گیرد و در این جراحی افتادگی پلک و پف بالا برداشته میشود و در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین نیز چشم برداشته میشود. و به این روش می‌توانید چشمانی جذاب و زیبا و شاداب تر داشته باشید.
در اغلب موارد جراحی بلفاروپلاستی را یک جراحی زیبایی می دانند ولی بهتر است بدانید که جراحی بلفاروپلاستی علاوه بر زیبایی جنبه درمانی هم دارد و در بعضی موارد که افتادگی پلک بسیار شدید است و میدان دید افراد را کم کرده است با برداشتن پوست اضافی و بالا بردن پلک باعث بهتر دیدن نیز می شود.

روش انجام بلفاروپلاستی:
جراحی بلفاروپلاستی عموماً بدون بیهوشی و با استفاده از بی حسی های موضعی انجام می‌شود که حدود یک تا دو ساعت طول می کشد. عمل بلفاروپلاستی در افراد مختلف متفاوت است و در بعضی از موارد برای رفع پف پلک چربی اضافی آن را خارج می‌کنند یا برای رفع افتادگی که بر اثر پیری به وجود آمده است پوست اضافی آن برداشته می شود.
عمل بلفاروپلاستی برای هر دو پلک بالا و پایین می‌تواند انجام شود که اغلب ترجیح می دهند هر دو عمل را در یک زمان انجام دهند.

جراحی بلفارو پلک بالا:
از شایع ترین نوع جراحی بلفارو، جراحی پلک بالا می باشد که بنا به هر دلیلی افتادگی پلک بالا در حالت چهره تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث اخمو و کسل نشان دادن حالت صورت میشود.
افراد بسیاری تمایل و انجام جراحی بلفاروپلاستی دارند که به آنها ظاهری شاداب و جوان تر می بخشد و در مواردی که افتادگی پلک باعث کم شدن میدان دید شده باشد این جراحی جنبه درمانی پیدا خواهد کرد.
در جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و برش کوچکی بر روی سطح پوست پلک بالا داده میشود و چربی اضافی آن خارج شده و پوست اضافی نیز برداشته می شود و با بخیه های ریز دوباره دو پلک را به هم وصل میکند.

جراحی بلفارو پلک پایین:

جراحی بلفاروپلاستی در پلک پایین عموماً برای برداشتن پف زیر چشم و رفع چین و چروک ها صورت می گیرد زیرچشم اصولا وراثتی بوده یا به دلیل انباشته شدن چربی در این ناحیه به وجود می آید. برداشتن پف زیر چشم تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد داره و با بالا رفتن سن تمایل برای برداشتن پف زیر چشم زیاد میشود.
برای برداشتن چربی اضافی برش زیر ریزی در زیر پلک زده میشه و چربی آن تخلیه شده و در مواردی که پوست اضافی داشته باشه پوست اضافی هم برداشته شده و بخیه های ریزی زده می‌شود که این بخیه ها بعد از یک ماه به طور کامل ناپدید می شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب بلفاروپلاستی هستند؟

۱. این عمل اصولاً در سنین بالای ۳۰ سال انجام می‌شود ولی در صورتی که افراد به صورت ژنتیکی دچار افتادگی پلک باشند یا چشمانی فالود داشته باشند برای برطرف کردن آن در سنین پایین‌تر انجام میشود.
۲. افرادی که در پلک بالایی آنها شیاره پلک چشم به درستی به وجود نیامده است و چشمان شبیه به چشمان چینی ها دارد این افراد کاندیداهای بسیار مناسبی برای انجام بلفاروپلاستی هستند.
۳. برای افراد بسیار مسن جراحی پلک یک عمل زیبایی محسوب می‌شود که باعث جوانتر شدن حالت صورت آن‌ها می‌شود.
۴. جراحی بلفاروپلاستی برای افرادی که دچار شلی پلک بالا و پایین نیز هستند انجام می‌شود.

ایا جراحی بلفارو نیاز به بیهوشی دارد؟

جراحی بلفاروپلاستی در یک روز به صورت سرپایی انجام می شود و معمولاً نیاز به بستری شدن هم ندارد. و این جراحی با بیحسی موضعی انجام می شه و نیاز به بیهوش شدن و عوارض بیهوشی هم نیست.

 

بلفاروپلاستی

 

کلینیک آراد متخصص در کلیه خدمات پوست، مو و زیبایی و جراحی زیبایی در اصفهان می باشد.

تاثیرات بلفارو پلاستی و ماندگاری آن

جراحی بلفاروپلاستی بر زیبایی افراد تاثیر بسیاری دارد که کاملاً آشکار است و به شما چهره‌های جوان تر شاداب تر و زیباتر می بخشد. جراحی بلفاروپلاستی نمی تونه جلوی روند پیری را بگیره ولی باعث میشه که این روند به تاخیر بیفته و یکی از پایدارترین عمل های زیبایی در چهره است که حدود ۷ تا ۱۰ سال ماندگاری را می تونه داشته باشه.

نکاتی که قبل از بلفارو پلاستی باید انجام شود:
• ۳ هفته قبل از انجام بلفاروپلاستی سیگار نکشید.
• آزمایشات و معاینات پزشکی خود را انجام دهید.
• داروهایی که پزشک معالج شما تجویز کرده‌اند را به طور منظم مصرف کنید.
• مصرف داروهایی که ضد انعقاد خون هستند مانند آسپرین را قطع کنید.

مزایای جراحی بلفاروپلاستی

• این باعث می‌شود شما چشمانی جذاب تر شاداب تر و زیبا تر داشته باشید.
• بینایی شما را که بخاطر افتادگی پلک کاهش یافته بود باز می گرداند.
• اعتماد به نفس را افزایش داده و کیفیت زندگی را بهتر میکند.

نکاتی که بعد از بلفاروپلاستی باید انجام شود:

• برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
• محل زخم را پاکیزه و تمیز نگه دارید.
• سر خود را به هنگام استراحت و یا خواب بالا نگه داشته و در هنگام خواب چند پشتی زیر سر خود بگذارید.
• قطره های چشمی برای خیس نگه داشتن چشمتون استفاده کنید.

نتیجه :
جراحی بلفاروپلاستی یک عمل سرپایی که در یک روز انجام میشه و نیاز به بیهوشی نداره و در این عمل افتادگی و پف پلک به طور کامل برداشته میشه و باعث شادابی و جوانسازی حالت چشمان شما می شود.

جراحی بلفارو پلاستی در کلینیک بین المللی آراد توسط پزشک حاذق آقای دکتر علیزاده به صورت کاملا حرفه ایی و در مکانی استریل انجام میشود .
برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

۰۹۲۳۰۳۲۳۲۹۲

آیدی اینستاگرام:

@clinic.arad

آدرس سایت:

Clinicarad.com

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *