سفید کردن دندان یا بیلیچینگ؛ روش‌ها و مضرات آن

 سفید کردن دندان یا بیلیچینگ؛ روش‌ها و مضرات آن

سفید کردن دندان یا بیلیچینگ؛ روش‌ها و مضرات آن

سفید کردن دندان‌ها روشی رایج در دندانپزشکی زیبایی است که از محصولات سفید کننده (به طور  موادی کلی حاوی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید به عنوان مواد سفید کننده) استفاده می‌کند تا دندان‌های شما سفیدتر و روشن تر شود. دندانپزشک می‌تواند دندان‌های شما را در مطب سفید کند یا محصولات سفیدکننده در خانه مانند ژل و نوار را انتخاب کنید.

چرا سفید کردن دندان محبوبیت زیادی دارد؟

هما‌طور که در این سال‌ها دیده‌ایم سفید کردن دندان‌ها یکی از اعمال زیبایی پر تقاضا در بین عمل‌های زیبایی دندان در جهان می‌باشد. این محبوبیت و افزایش تقاضا عمدتا به دو دلیل مربوط می‌شود:

  • اهمیت روزافزون زیبایی ظاهری دندان
  • سفید کردن دندان مقرون به صرفه‌تر و قابل دسترس‌تر از بقیه اعمال زیبایی دندان می‌باشد.

روش‌های سفید کردن دندان

با افزایش تقاضای برای سفید کردن دندان، موجی از محصولات مختلف از سفید کردن دندان به بازار آمد. اگر می‌خواهید لبخند خود را زیباتر، سفیدتر و روشن‌تر کنید، پس باید تصمیم بگیرید که کدام روش سفید کردن می‌تواند برای شما نتیجه بهتری داشته باشد. به هر حال همه روش‌های سفید کردن نتیجه یکسانی دارند، شما چطور فکر می‌کنید؟

با توجه به ادعاهای مطرح شده بسیاری از روش‌های سفید کردن دندان نتوانسته پاسخگوی نتیجه دلخواه به بیماران باشد . این مسئله در برخی از موارد به قدرت محصول بر می‌گردد و در بعضی دیگر به انتظار غیر واقع‌بینانه بیماران از رنگ دندان‌های سفید شده نسبت به دندان‌های فعلی‌شان برمی‌گردد.

ما در این مقاله سعی کردیم با بیان بهترین روش‌های سفید کردن دندان‌ها شما را در اجرای این مسئله یاری نماییم.

مشاهده  ایمپلنت فوری و مزایای آن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سفید کردن دندان‌ها در مطب

یکی از بهترین و موثر‌ترین راه‌های سفید کردن دندان‌ها در مطب توسط پزشک است، دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد:

اول، سفید کردن دندان‌ها در مطب و توسط دندانپزشک با استفاده از مواد شیمیایی و تجهیزات درجه یک انجام می‌شود. قدرت ماده سفید کننده‌ای که دندانپزشک شما از آن استفاده می‌کند به مراتب بیشتر از هر کیت مخصوص استفاده در خانه و بدون نسخه خواهد بود .
در مرحله دوم، دندانپزشک شما دسترسی بصری بهتری به دندان شما خواهد داشت و این تسلط باعث می‌شود که ماده سفید کننده به طور مساوی بین دندان‌های شما تقسیم شده و اطمینان حاصل شود که تمام قسمت‌های دندان از این ماده پوشیده شده و نتیجه کاملا طبیعی به نظر می‌رسد.

سفید کردن دندان خانگی

کیت‌های سفید کننده دندان یکی از روش‌هایی است که با سرعت و ایمنی بالا دندان‌های شما را بطور کاملا یکسان سفید می‌کند . این کیت‌ها بیلیچینگ دندان را برای شما انجام می‌دهند و لبخندی زیبا و اعتماد به نفس را برای شما به ارمغان می‌آورند.

این کیت‌ها جز روش‌های خانگی و راحت بیلیچینگ و روشی خود درمانی به حساب می‌آید که ارزان‌تر از درمان‌های مطب هستند.

با استفاده از این کیت‌ها به طور متوسط ۱۰ دقیقه در روز شما شاهد نتیجه بسیار خوبی از سفیدی دندان خود خواهید شد و در روزهای بعدی با ادامه این روند می‌توانید تغییری قابل توجه در دندان‌های خود را مشاهده کنید.

محصولات سفیدکننده فروشگاهی بدون نسخه

طیف گسترده‌ای از محصولات در بازار وجود دارد که ادعا می‌کنند می‌توانند لبخند شما را سفید‌تر و زیباترکنند. این محصولات با محصولاتی که پزشکان برای سفید کردن دندان‌ها از آن استفاده می‌کنند متفاوت بوده زیرا آن‌ها مجوز قانونی برای استفاده بدون نسخه پزشک را ندارند.

مشاهده  کلسترول خوب و کلسترول بد؛ آشنایی با علائم و درمان آن

سفیدی که با استفاده از این محصولات به وجود می‌آید به سرعت محو می‌شود و استفاده مداوم از این محصولات برای حفظ سفیدی مطلوب دندان‌ها لازم است. مزیت این روش سفید کردن این است که خرید این محصولات بسیار ارزان‌تر از درمان با محصولات حرفه‌ای است. با این حال با نتایج ضعیف‌تر و ضرورت ادامه خرید و استفاده از محصولات سفید کننده دندان، بسیاری از افراد احساس می‌کنند که سفید کردن حرفه‌ای توسط دندانپزشک روش بهتری است.

مضرات سفید کردن دندان

ماده بیلیچ احتمال حساسیت دندان‌ها را بالا می برد

یکی از عوارض و مشکلات بیلیچینگ دندان‌ها به وجود آمدن حساسیت در دندان‌ها می‌باشد در این روش به دلیل اینکه مواد سفید کننده به دندان‌ها نفوذ می‌کند تا رنگدانه‌ها را از روی دندان بردارد باعث به وجود آمدن حساسیت دندان‌ها می باشد .

حساسیت دندان‌ها مسئله‌ای است که ما را درگیر کرده و اذیت کننده می‌باشد اما قابل حل بوده و درمان دارد .

دندانپزشک با تجویز مواد ضد حساسیت دندان برای شما و قرار دادن آن قبل و بعد از بیلیچینگ به مدت ۱۰ دقیقه روی دندان‌هایتان این عارضه را برطرف می‌نماید.

با این وجود می‌توان گفت که عوارض سفید کردن دندان‌ها در ۹۰ در صد مواقع به صفر می‌رسد.

نویسنده: دکتر شادی مرادی دندانپزشک عمومی در اصفهان

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.