آشنایی با ۴ مورد از ویژگی‌ های بهترین دکتر کرونا

 آشنایی با ۴ مورد از ویژگی‌ های بهترین دکتر کرونا

در دوران همه‌گیری ویروس کرونا که اضطراب و ترس تمامی‌ جهان را پرکرده است پزشکان و پرستاران به عنوان تنها ناجیانی هستند که در خط مقدم مبارزه با کرونا توانسته‌اند به مردم خدمت کنند و به افرادی که دچار این بیماری شده‌اند کمک کنند. این پزشکان و پرستاران باید ویژگی‌هایی داشته باشند تا بتوانند در این برهه حساس بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. در ادامه همراه شما خواهیم بود با بررسی ویژگی‌های بهترین دکتر کرونا که می‌توانید با آشنایی آنها دکتر خود را انتخاب کنید.

 

۱- کنترل و مدیریت استرس

استرس به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از کار پزشک و پرستاران به خصوص در دوران کرونا است. ساعات کار طولانی، رسیدگی به بیمارانی که وضعیت وخیمی‌ دارند، مسائل و مشکلات بیمارستانی(مانند بودجه و کمبود نیروی انسانی) همگی از مشکلاتی است که باعث استرس در پزشکان و پرستاران می‌شود.

در چنین شرایط وخیمی‌ پزشک و پرستار به سرعت می‌تواند تحث تاثیر این عوامل استرس زا قرارگرفته و این عوامل باعث شود در کارشان اختلال ایجاد شود، بنابراین می‌توان گفت یکی از ویژگی‌های بهترین دکتر کرونا این است که مهارت‌های کنترل و مدیریت استرس را در خود بالا ببرد تا بهتر بتوانند شرایط پر مخاطره کرونا را مهار کند. این مهار استرس علاوه بر اینکه به خود پزشک کمک می‌کند تا در شرایط سخت تصمیم گیری‌های بهتری داشته باشد، باعث می‌شود بیماران نیز احساس بهتری از صحبت کردن با پزشک داشته باشند.

 

۲- مهربانی و دلسوزی پزشک

بهترین-دکتر-کرونا

 

مهربانی، دلسوزی و شفقت به عنوان یکی از ویژگی‌های بهترین دکتر کرونا محسوب می‌شود چرا که بیمار مبتلا شده به کرونا در ابتدا به بیمارستان مراجعه نمی‌کند و بیشتر تحت مراقبت‌های خانگی قرار می‌گیرد، حال اگر حال این بیمار وخیم شود به ناچار مجبور است از خانه و خانواده فاصله بگیرد و خود را برای بستری در بیمارستان آماده کند و از آنجایی که چنین بیمارانی که وضعیت وخیمی ‌پیدا می‌کنند و در بیمارستان بستری می‌شوند عموما اجازه ملاقات به آنها داده نمی‌شود و در بدترین شرایط روحی، از لطف و محبت خانواده خود نیز به دور هستند.

مشاهده  نکات مهم تغذیه ای در درمان COVID-19؛ دکتر خوب کرونا از کجا پیدا کنم؟

بنابراین تنها پزشکان هستند که می‌توانند با عطوفت و دلسوزی خود در زمانی که خانواده بیماران از آنان دور هستند در کنار بیماران کرونایی باشند تا با دلگرمی‌ دادن به آنها باعث شوند که آنها با انگیزه تر شده و در برابر این بیماری بهتر بتوانند مقاومت کنند و عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

 

۳- داشتن قابلیت و مهارت طبقه بندی بیماران

بیماران کرونایی که در بخش‌های مختلف یک بیمارستان بستری شده‌اند از نظر سطح بیماری یکسان نیستند به گونه ای که بعضی از آنها در وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت بدتری از نظر تنفسی و یا شدت عفونت هستند. قابلیت و مهارت طبقه‌بندی بیماران از ویژگی‌های بهترین دکتر کرونا است به گونه‌ای که پزشکان باید از نظر شدت، سن و جنسیت بیماران را طبقه کنند و اقدامات درمانی را برای بیمارانی در اولویت قرار دهند که نیازمند مراقبت‌های بیشتر درمانی دارند.

به طور مثال در اوایل همه گیری کرونا به دلیل کمبود دسترسی به منابع اکسیژن، دارویی و تجهیزات بهداشتی، بعضی از بیمارستان‌ها دچار مشکل شده بودند و نمی‌توانستند به همه بیماران به میزان یکسان رسیدگی کنند، در چنین شرایطی پزشکان باید بیماران را طبقه کنند و منابع درمانی را به گونه تقسیم کنند که آن بیمارانی که در وضعیت وخیم‌تری هستند بیشتر رسیدگی شوند.

 

۴- داشتن مهارت‌ های ارتباطی بالا

بهترین-دکتر-کرونا-3

داشتن قدرت و مهارتی ارتباط بالا برای بهترین دکتر کرونا از اهمیت بالایی برخوردار است. یک دکتر کرونا که عموما یک پزشک عمومی ‌یا متخصص عفونت است باید بتواند با همه پزشکان دیگر و بیماران ارتباط قوی برقرار کند. داشتن سطح ارتباطی بالا باعث می‌شود تا پزشک به وسیله داشتن ارتباط با دیگران اطلاعات خود را بروز کند چرا که علم خاصیت این را دارد که فراگیر شود و این اصل زمانی هویت پیدا می‌کند که پزشک بتواند با دیگران ارتباط بهتر و موثرتر برقرار کند.

مشاهده  پزشک کرونا چگونه بیماری کرونا را درمان می ‌کند؛ آشنایی با توصیه‌ ها و روش‌ های درمانی

بسیاری از بیماران کرونایی نیز هستند که به دلیل مشکلات زبانی، عصبی و … قادر به صحبت کردن یا تکلم نیستند و این پزشکان هستند که باید بتوانند با تمامی ‌بیماران ارتباط برقرار کنند. بیمارانی که در شرایط وخیم کرونا به سر می‌برند قادر به صحبت کردن نیستند و ممکن است به قدری حال آنها بد باشد که نتوانند با پزشک صحبت کنند و این پزشک است که باید حال آنان را تنها از حالات کلی آنان متوجه شود.

 

سخن پایانی: بهترین دکتر کرونا باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند در دوران همه‌گیری کرونا، بیماران کرونایی را مدیریت و درمان کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به کنترل و مدیریت استرس، مهربانی و دلسوزی پزشک، داشتن قابلیت و توانایی طبقه بندی بیماران و هم‌چنین مهارت‌های ارتباطی بالا اشاره کرد.

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *