معده درد و رفلاکس معده درمان مشکلات سیستم گوارشی

 معده درد و رفلاکس معده درمان مشکلات سیستم گوارشی

درمان و مشکلات سیستم گوارشی و معده درد

معده درد شایعترین شکایت گوارشی در جهان که منجر به مراجعه بیماران به کلینیک های گوارش میشه، برگشت اسید معده به مری است یا معده درد است که یکی از مشکلاتی است که تقریباً همه افراد در طول زندگی خود به آن دچار می‌شوند  و با علایمی مانند درد معده،سوزش سر دل ،بوی نا مطبوع دهان ،اسیب به دندانها و حتی سرفه،سینوزیت مزمن یا آسم و شکایات دیگه ممکنه بروز کنه.با وجودی که خط اول درمان این مشکل داروهایی مثل امپرازول یا پنتو پرازول است که کاهش اسید معده رو هدف قرار میده،ولی مشکل اصلی برطرف نمیشه و بسیاری موارد علایم باقی می ماند.گذشته از درد و ناراحتی های حاصل از این بیماری،در دراز مدت خطر سرطان مری این بیماران را تهدید میکند..

معمولا افراد با خوردن غذاهای سنگین یا سرد مثل آش، کباب، عدسی، فست فود و این چنین غذاها دچار سوزش معده ی بیشتری می شون. علت وجود سردی در معده است و با خوردن غذا با طبیعت سرد اذیت می شوند. در وهله ی اول باید سردی معده خارج شود.
استرس هم بدون تردید یکی از عوامل مهم پیدایش بیماری های معده است. که با مصرف گیاه های آرامش بخش و گرم سوزش معده بهبود می یابد.برای مشاوره بیشتر دایرکت پیام دهید

چه جوری از ترش کردن معده پیشگیری کنیم؟

  • پرخوری نکنیم
  •  سریع غذا نخوریم
  • غذاهای خام نخوریم
  •  بعد از غذا خوردن بلافاصله نخوابیم
  •  بعد از غذا سیگار نکشیم

ناسازگاری اغلب غذاها، دلیل عمده مشکلات معده درد می باشد

ناراحتی های درونی مانند نفخ شکم و ترش کردن و بالا آوردن غذا و ناتوان ماندن دستگاه هاضمه در اثر پر خوری و مخلوط کردن غذاهای ناسازگار با یکدیگر است که بوسیله خودمان ایجاد میشود و برای جلوگیری از ابتلاء بیماریها، شناخت ترکیبات غذائی و تداخل های نامتناسب لازم است که از انجام وظیفه اصلی دستگاه هاضمه و فعل و انفعالات طبیعی آن در معده جلوگیری نموده و تولید اسهال و بواسیر مینماید بنابراین باید موارد ناسازگار را شناخته و از تداخل های نامتناسب اجتناب نموده تا بیماریها کم شده و از هدر رفتن قسمتی از انرژی و نیروی بدنی جلوگیری شود
اگر شما دچار مشکلات معده هستید، همین الان دایرکت پیام بدین طب سوزنی قادر است حتی در موارد مقاوم به دارو،نقش خود را در درمان این بیماران و بهبود کیفیت زندگی آنها بازی کند

درمان معده درد
درمان معده درد

نحوه عملکرد داروی امپرازول Omeprazole

این دارو اسید معده شما را کاهش می‌دهد و علائمی مانند سوزش سردل، مشکلات بلعیدن غذا و سرفه مدام و برخی مشکلات سیستم گوارشی را درمان می‌کند. همچنین این دارو برای بهبود آسیب‌هایی که اسید معده به معده وارد کرده است به کار می‌رود و موجب جلوگیری از سوزش معده می‌شود و احتمالاً از سرطان مری جلوگیری می‌کند.
اگر به صورت خوددرمانی از این دارو استفاده می‌کنید، داروی بدون نسخه آن برای درمان سوزش‌های خفیف مداوم (دو یا چند روز در هفته) مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که تاثیر دارو ۱ الی ۴ روز طول می‌کشد برای درمان فوری سوزش معده کاربرد ندارد و از آن استفاده نکنید.

لیست متخصصین تغذیه و رژیم درمانی

نقش عسل در درمان بیماری معده درد

اگر برای درمان رفلاکس معده و مشکلات سیستم گوارشی میخواهید از عسل استفاده کنید، این نکته باید حتما رعایت شود که منظور از عسل در اینجا عسل خام  و طبیعی است، یعنی عسل ها علاوه بر اینکه باید خالص و طبیعی باشند، باید حرارت ندیده باشند .زیرا حرارت دادن عسل باعث از بین رفتن خواص آن میشود.

۱- توصیه می شود برای درمان رفلاکس معده با عسل، افراد مبتلا به رفلاکس پیش از خوردن هر وعده غذایی، یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی مصرف کنند. می توانید عسل را با مقداری نان مصرف کنید، اما حدود ۲۰ دقیقه بعد از مصرف مایعات و آب پرهیز کنید، زیرا کارایی عسل را برای درمان رفلاکس کاهش می دهد، چون آب سبب رقیق شدن عسل و ناچیز شدن کارایی آن می شود.

۲- یک قاشق چای خوری از پودر شنبلیله را بجوشانید و ناشتا بنوشید، بعد از آن یک قاشق غذاخوری عسل مصرف کنید.

۳- یک لیوان ماست را همراه با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده  و روزانه ۳ بار بنوشید. اسید معده را به شدت کاهش می دهد و دیگر از ترش کردن معده اثری دیده نخواهد شد.

۴- سه پره سیر را با چوب کبریت سوراخ کنید و  ناشتا ببلعید تا با معده فعل و انفعال داشته باشد. برای مفید واقع شدن این امر باید حتما سیرها را سوراخ کنید چون در غیر این صورت فایده ای نخواهد داشت. پس از خوردن سیرها یک فنجان شنبلیله (به مقدار دو قاشق مربا خوری) بجوشانید و با عسل طبیعی شیرین کنید.

درمان رفلاکس معده
درمان رفلاکس معده
درمان رفلاکس معده

برای درمان رفلاکس معده با عسل این ترکیب را همراه با ده قطره روغن سیاه دانه به مدت یک هفته بنوشید. پس از مصرف این ترکیب نه تنها فقط دردهای معده و ترشی آن را احساس نمی‌کنید، بلکه آن را یک داروی مفید و موثر برای دردهای معده و روده خواهید دید.

طبیعی و سیاه دانه مصرف کنید خوب می شوید غذای چرب هم مصرف نکنید بعد غذا آب نخورید. سوءهاضمه، ترش کردن، حالت تهوع صبحگاهی، تلخی دهان، احساس سنگینی معده، بوی بد دهان، هضم ناقص غذاها از رایج ترین مشکلات گوارشی هستند که با رعایت مواردی که گفتم میشه از آن‌ها جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.