دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چیست؟

 دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چیست؟

بهترین ها در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی چیست؟

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی اصطلاح متخصصین دندانپزشکی برای شرح چگونگی جایگزین کردن دندان های از دست رفته یا آسیب دیده است. پرکردن، روکش و کاشت از گزینه های معمول ترمیم هستند. هدف از دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی بازگرداندن یک لبخند طبیعی و زیبا به دهانتان و جلوگیری از مشکلاتی است که ممکن است در آینده گریبان گیرتان گردد.

هر چند با مراجعه به بهترین دندانپزشک به راحتی این مشکل قابل درمان است.

چرا اقدامات مربوط به دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی حائز اهمیت است؟

  • پر کردن فضاهای خالی در دهان باعث همسطح شدن صحیح و مناسب دندان ها می شود.
  • جایگزینی دندان‌ها حفظ عادات خوب مراقبت از دهان را تسهیل می کند تا مانع تجمع پلاک و مشکلاتی که می‌تواند منجر به پلاک شود گردد.
  • پوسیدن دندان‌ها می تواند بر سلامتی ، ظاهر و عزت نفس شما اثرگذار باشد.

گزینه های پر کردن دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

معمول‌ترین راه برای درمان حفره این است که دندانپزشک شما پوسیدگی را برداشته و دندان را با یکی از چندین ماده مختلف پر کند. این مواد پرکننده در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی شامل طلا، پرسلان، آمالگام نقره (که متشکل از جیوه مخلوط با نقره، قلع، روی و مس)، پلاستیک دندان رنگ یا کامپوزیت رزین (روکش صمغی) است.

تاج دندان (روکش ها)

احیای زیبایی لبخند با دندانپزشکی ترمیمی
احیای زیبایی لبخند با دندانپزشکی ترمیمی

تاج یک کلاهک دندان شکل است که روی دندان قرار می‌گیرد. برای تقویت و محافظت از ساختار دندان شما استفاده می‌شود. دندانپزشک در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی دندان را آماده می‌کند، برداشت می کند و تاج نیز در یک آزمایشگاه توسط یک متخصص ساخته می‌شود.  تاج‌های دندانی کلاهک‌هایی به شکل دندان هستند که برای محافظت از دندان در برابر آسیب و عفونت روی دندان قرار می‌گیرند. می‌توان از آن‌ها برای ترمیم اندازه و شکل دندان استفاده کرد و در عین حال ظاهر آن را بهبود بخشید.

مشاهده  این افراد نمی‌توانند ایمپلنت دندان انجام دهند

این مواد روی دندان‌های پشت دهان برای کاهش دید نسبت به آن ها استفاده می‌شود، از سرامیک و پرسلن روی دندان‌های قابل مشاهده استفاده می‌شود زیرا می توان آنها را با دندان های طبیعی بیمار مطابقت داد.

 

پل ها

یک پل دندانی بر روی شکافی که  میان دندان‌های از دست رفته وجود دارد پل می‌شود. هر پل در انتهای خود یک تاج به عنوان لنگر با یک دندان مصنوعی دارد که تاج‌ها را به هم متصل کرده و فضا را پر می‌کند. در  دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی پل می‌تواند دندان‌های دیگر شما را از جای خود دور کند. وقتی پل  قرار می گیرد، دقیقاً مانند دندان‌های طبیعی شما کار می‌کند.

ایمپلنت های دندانی

نوعی کاشت دندان در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی  است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاشت دارای ۲ قسمت است: لنگر فلزی و دندان کاذب، شبیه به تاج. کاشت دندان مانند دندان طبیعی به نظر می‌رسد و احساس طبیعی بودن را القا می کند. ۱. لنگر فلزی وارد استخوان فک می‌شود. ۲. پس از قرار دادن لنگر، یک دندان کاذب در جای خود قرار می‌گیرد.

این موارد در مورد جایگزینی دندان‌های از دست رفته بسیار پرطرفدار هستند. این روش در دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی  مستلزم ترکیب شدن پست‌های تیتانیوم به فک با یک دندان مصنوعی پیچ شده در بالای آن است. ایمپلنت نزدیکترین چیز به دندان‌های طبیعی در نظر گرفته می‌شود زیرا پست‌های تیتانیوم به عنوان ریشه دندان عمل می‌کنند و رشد استخوان را تحریک می‌کنند، در حالی که پروتزهای دندانی و پل‌های دندانی چنین نیستند.

مشاهده  ایمپلنت ثابت دندان، روشی مناسب برای دندان‌های از دست رفته

 

نتیجه گیری

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی یکی از شاخه‌های معروف دندانپزشکی است که بر روی تشخیص و درمان مشکلات دندان‌ها و لثه‌ها و همچنین ظاهر دندان ها تمرکز دارد. حتی اگر برخی از اقدامات انجام شده مشابه اقدامات دندانپزشکی ترمیمی باشد، دندانپزشکان ترمیمی نیز درمان‌های زیادی را انجام می‌دهند که دندانپزشکان زیبایی انجام نمی‌دهند، به ویژه درمان‌هایی که نیاز به جراحی دارند. دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی عملی بسیار مفید است زیرا ترکیبی از روش‌های مختلف دندانپزشکی برای بهبود سلامت و ظاهر دندان‌های شماست. اگر در فکر بهبود ظاهر دندان خود هستید، در مورد انجام دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی با دندانپزشک خود صحبت کنید.

 

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.