فکر کن و لاغر شو!

 فکر کن و لاغر شو!

رژیم غذایی | سوالات متداول

  سلام … من امیربهروز دقوقی هستم، پزشک عمومی که در زمینه دیابت، چاقی، تغذیه و طب ورزش در طول سال­های اخیر فعالیت می­کنم. در کشورهای دیگر به این مجموعه­ای که خدمت­تان گفتم، Lifestyle Medical Practitioner گفته می­شود یعنی پزشکی که در زمینه تغییر شیوه زندگی و درمان مشکلاتی که مربوط به شیوه زندگی است و عمده­ترین آن چاقی، بیماری دیابت و بیماری­های مفصلی است، می­تواند به بیمار کمک کند.

  • رویکردی که شما برای کاهش وزن استفاده می­کنید چه تفاوتی با سایر روش­های لاغری دارد؟

سوال بسیار خوبی است. بیشتر افراد این اتفاق برایشان می­افتد که نمی­توانند متعهدانه به رژیم و ورزش خود پایبند بمانند. دلیل آن این است که یک سری موانع ذهنی وجود دارد، افکار و احساسات ناخوشایند که منجر به رفتارهای ناکارآمد در افراد می­شود.

  • آیا استفاده از دستگاه­هایی برای لاغری را تأیید می­کنید؟

سایر روش­های لاغری روی مسائل جسمی بیشتر از همه تمرکز دارند و هیچ گونه تمرکزی روی موانع ذهنی که باعث می­شود افراد نتوانند وزن­شان را به خوبی پایین بیاورند، ندارد. در حقیقت اگر بخواهیم ریشه­ای با مسئله اضافه وزن و چاقی برخورد کنیم اول باید موانع ذهنی را شناسایی کنیم. بنابراین رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد کمک می­کند که این موانع شناخته شود، با این موانع به صورت مسالمت­آمیز روبرو شویم، فرد در حال و اکنون زندگی کند و در حقیقت ارزش­هایی که سال­ها به دنبال آن بوده را پیدا کند و بتواند در مسیر آن گام بردارد.

مشاهده رزومه دکتر بهروز دقوقی

مشاهده  کدام روش برای کاشت مو بهتر است؟

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *