۱۹روش طبیعی برای داشتن موهای عالی

 ۱۹روش طبیعی برای داشتن موهای عالی

۱۹روش طبیعی برای داشتن موهای عالی و جلوگیری از ریزش موی سر , آیا شما هم برای شامپوهای گران قیمت زیاد هزینه کرده‌اید، اما نتیجه مطلوبی را که در تبلیغات تلویزیونی می‌بینید دریافت نکردید؟ این امر عمدتاً امکان پذیر نیست، زیرا ما در تلویزیون نتایج بیش از حد اغراق آمیزدر رشد مو می‌بینیم، زیرا این تبلیغات برای جذب مشتری طراحی شده‌اند.

اما، واقعیت از داستانی متفاوت صحبت می‌کند. دکتر سوتار جراح ترمیم مو و جوان سازی پوست در هند، می‌گوید به جای هزینه در مورد این شامپوها و نرم کننده‌های مارک دار استفاده از برخی از راه‌های طبیعی برای رسیدن به موهای عالی را استفاده کنید. از این نکات ساده برای زیبایی مو پیروی کنید تا به موهای خود درخشش خاصی بخشیده و مانند مدل‌ها به موهای خود ببالید.

19روش طبیعی برای داشتن موهای عالی طب سنتی، درمان طبیعی برای مو، متخصص پوست و مو

۱. درمان با تخم مرغ

برای نرم کردن موهای خود از تخم مرغ کامل استفاده کنید. اگر موهای خشک یا شکننده دارید، از سفیده تخم مرغ برای مرطوب کردن موهای خود استفاده کنید. ۱/۲ فنجان مخلوط تخم مرغ (سفیده تخم مرغ، تخم مرغ کامل) استفاده کنید و روی موهای تمیز و مرطوب خود به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید و با آب سرد آن را بشویید. این یکی از مؤثرترین نکات زیبایی برای مو است بهتر است و باعث رشد مو آن را امتحان کنید تا متوجه تغییر شوید.

۲. پاکیزگی مو بسیار مهم است.

مهمترین دلیل ریزش مو شوره سر و خارش پوست سر است. بنابراین، تمیز بودن موها برای داشتن موهای زیبا و سالم بسیار مهم است.

۳. از آب گرم خودداری کنید.

دکتر سوتار می‌گوید: از دوش آب گرم دوری کنید زیرا آب گرم باعث می‌شود موهای شما خشک و شکننده شود زیرا چربی‌های محافظتی از موهای شما را جدا می‌کند. بنابراین، برای دوش گرفتن دمایی را انتخاب کنید که کمی گرمتر از دمای بدن باشد.

مشاهده  نقش پزشکی نچروپاتیک در سبک زندگی سالم

۴. درمان با کدو

مقداری آب کدو را استخراج کرده و آن را درون موهای خود بمالید. این محلول را به مدت نیم ساعت نگه دارید و آن را کاملاً بشویید. این یکی از نکات ساده زیبایی برای مو است که باعث شگفتی می‌شود.

۵. براق و نرم کردن موها

مخلوطی از ۱ فنجان نرم کننده روزانه خود و ۲-۳ قاشق غذاخوری عسل آماده کنید. این مخلوط را به طور مساوی روی موهای مرطوب خود بمالید. به مدت ۳۰ دقیقه اجازه دهید این مخلوط روی مو بماند و بعد کاملاً آن را بشویید. این مخلوط باعث می‌شود لایه‌ی روی مو شما محکم‌تر شود و درخشش بیشتری به موهای شما می‌بخشد.

19روش طبیعی برای داشتن موهای عالی طب سنتی، درمان طبیعی برای مو، متخصص پوست و مو

۶. درمان با جوش شیرین

یکی از نکات زیبایی برای مو، جوش شیرین درمانی است. مخلوطی از ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین و مقداری آب درست کنید. موهای خود را بعد از استفاده از این محلول با شامپو بشویید. حداقل ۵ دقیقه قبل از شستشوی نهایی مو از این محلول استفاده کنید. این روش درمانی به کاهش مصرف شامپو و محصولات اضافی دیگر کمک می‌کند.

۷. برای موهای وز و خشک

نسبت یک به یک مخلوط آب گرم و سرکه سیب را روی موهای خود بمالید. بعد از ۵ دقیقه آن را کاملاً بشویید تا از شر بوی سرکه سیب خلاص شوید.

۸. موهای خود را به اندازه کافی بشویید.

برای تنظیم صحیح روغن‌های طبیعی موی سر، هر ۲-۳ روز موهای خود را بشویید. شستن بیش از حد باعث کاهش حالت طبیعی و درخشش موی سر و ریزش مو می شود .

۹. نرم کننده طبیعی خود را بسازید.

برای تولید یک نرم کننده دارای پروتئین، تخم مرغ و ماست را مخلوط کرده و آن را به پوست سر خود مالش دهید. پنج یا ۱۰ دقیقه اجازه دهید این مخلوط روی موی سر بماند و بعد کاملاً آن را بشویید.

مشاهده  خواص گیاه آلوئه ورا

۱۰. برای داشتن موهای قوی

برای درمان موهای خشک و آسیب دیده از روغن بادام استفاده کنید. این روش بسیار ساده است، مقداری روغن بادام را درون یک کاسه بریزید و ۴۰ ثانیه آن را گرم کنید. سپس به طور مساوی روی موهای خود آن را پخش کنید. ۳۰ دقیقه آن را بگذارید و سپس با استفاده از آب سرد شامپو و نرم کننده بشویید.

۱۱.  با آب لیمو از موهای کدر خداحافظی کنید.

بعد از شستشوی نهایی موی سر، ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو را روی موهای خود بمالید. تا از شدت  خشکی موی سر خلاص شوید.

۱۲. قبل از ورود به استخر از موهای خود محافظت کنید.

دکتر سوتار می‌گوید، استخرها می‌توانند آسیب بزرگی به موهای شما وارد کنند؛ زیرا آب آنها حاوی مواد شیمیایی خشن است. او می‌گوید؛ قبل از شنا کردن، با استفاده از یک مقدار نرم کننده از آسیب به موهای خود جلوگیری کنید. این کار از مهمترین نکات زیبایی برای مو است و باعث حفاظت از موهای شما در تماس با آب استخر می‌شود.

۱۳. موهای آسیب دیده با آفتاب را درمان کنید.

مخلوطی از ½ فنجان عسل، ۱-۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۱-۲ قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ درست کنید. این مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی موهای خود بمالید و سپس با آب گرم بشویید. دکتر سوتار می‌گوید، این روش درمانی به بهسازی مجدد پیوندهای پروتئین کراتین مو کمک می‌کند و باعث رشد مو سر می شود .

۱۴. موهای خود را محکم نبندید.

برای جلوگیری از شکنندگی مو از بستن موهای خود بصورت محکم خودداری کنید که باعث ریزش مو سر میشود .

مشاهده  بلفاروپلاستی چیست؟

۱۵. روش صحیح شانه زدن مو

برای جلوگیری از ریزش مو به دلیل الکتریسیته ساکن، از برس‌های پلاستیکی خودداری کنید. بهترین روش برای شانه زدن موهای شما این است که ابتدا انتهای موی سر را شانه بزنید تا گره ها باز شود و سپس از ریشه مو به آرامی تا پایین شانه را بکشید. این روش به پخش صحیح روغن طبیعی مو کمک خواهد کرد و در نتیجه از شکستگی موها و ریزش مو جلوگیری می‌کند و باعث رشد موی سر میشود .

۱۶. موهای خود را مرتباً کوتاه کنید.

موهای خود را حداقل هر شش هفته کوتاه کنید تا انتهای خشک و شکسته آن از بین برود و رشد مو سر افزایش یابد.

۱۷. موهای خیس خود را برس نکنید.

دکتر سوتار می‌گوید، موهای مرطوب سه برابر ضعیف تر هستند و بنابراین احتمال شکستن آنها بیشتر است. وی توصیه می‌کند، ابتدا موهای خود را با حوله خشک کنید و سپس با استفاده از یک شانه با دندان‌های گسترده، موهای خود را به آرامی از هم جدا کنید.

۱۸. اجازه دهید موهای شما با هوا خشک شود.

اجازه دهید به جای استفاده از سشوار یا اتوی مو، موهایتان با آرامی خشک شود. خشک کردن موها با استفاده از این ابزارها سبب خشکی و شکنندگی بیشتر موها می‌شود. اگر وقت ندارید که موهای شما با جریان هوا خشک شود، از سشوار خیلی کم استفاده کنید و مطمئن شوید که به جای درجه حرارت خیلی گرم از درجه گرم آن استفاده می‌کنید.

۱۹. رژیم غذایی خوب

آب زیادی بنوشید و رژیم غذایی سالم با میوه و سبزیجات خام بخورید. مؤثرترین روش درمانی خانگی برای مراقبت از مو یک رژیم غذایی سالم است. هرآنچه شما می‌خورید اثرات آن در بیرون بدنتان منعکس می‌شود.

نویسنده:دکتر مهسا سعیدیان

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.