مراقبت های بعد از رفتن به دندان پزشکی؟

 مراقبت های بعد از رفتن به دندان پزشکی؟

مصاحبه اختصاصی با دکتر معین حمزه در رابطه با دندان

مشاهده رزومه دکتر معین حمزه  

سلام
دکتر معین حمزه هستم، دندان پزشک عمومی
در زمینه‌های درمان ریشه، ترمیم های دندانی، پروتزهای دندانی مثل روکش، جراحی‌های مثل دندان عقل وکارهای زیبایی مثل لمینیت و سرامیک فعالیت دارم.

آیا امکان اینکه دندانی درد نداشته باشد اما به عصب کشی نیاز داشته باشد وجود دارد؟
بله خیلی این اتفاق میافته که دندان هایی که پوسیدگی شدید دارند ولی به دلایلی مختلف هیچ علامت و هیچ دردی ندارندکه با مراجعه به دندانپزشک وحالا ویزیتی که میشه و گرافی که دندان پزشک ازتون میگره مشخص می‌کنه دندون نیاز به ترمیم ریشه داره.

علت بوی بددهان چیست؟
از علت‌های بوی بد دهان اولین عامل‌اش مشکلات دندانی، یعنی شما اگر مشکل بوی بد دهان دارید، اولین کاری که باید بکنید مراجعه بکنید به دندان پزشک و مشکلات دندانی را برطرف کنید بعد از اینکه مشکلات دندانی پوسیدگی ها مشکلات اصلی بر طرف شد اگر بازهم مشکل حل نشد دیگه باید سراغ مشکلات گوارشی و در نهایت مشکلات تنفسی برید.

بهترین روش برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته چیست؟
روشهای مختلفی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته بنا به شرایط بیمار وجود داره اما بهترین حالت و در ایده آل ترین حالت، درمان ایمپلنت بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته می باشد.
چرا بعضی از افراد هم مسواک می‌زنند و هم از نخ دندان استفاده می‌کنند اما باز هم دچار پوسیدگی دندان می‌شوند.
یه مسئله خیلی مهم در رابطه با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نحوۀ درست زدن مسواک و نخ دندونه که حتماً باید پیش دندان پزشک برید و آموزش بهداشت دقیق ببینید از دندون پزشک خیلی از بیمارها در واقع به دندون‌هاشون مسواک و نخ دندون مرتب استفاده می کنند ولی این استفاده نادرسته و نتیجۀ خیلی خوبی نداره.

مشاهده  در جراحی دندان نهفته، امکان فلج شدن صورت وجود دارد؟

راجب به بستن رابردم (Rubber dam) توضیح دهید.
یکی ازمسایلی که ما برای ایزولیشن دندان به خصوص توی درمان های ریشه، عصب کشی خیلی استفاده می کنیم و باید استفاده بشه Rubber dam هست. که خب مزیت‌های خیلی خیلی زیادی داره Rubber dam از مهم‌ترین مزیت‌هاش اینه که اون مواد شست و شو و اون حالا وسایلی که دندان پزشک داره استفاده می کنه وارد دهان نمیشه اون آیروسلی که توی هوا وجود داره وارد دهان نمیشه از طرفی از اون مهم‌تر اون بزاقی که توی دهان بیمار هست وارد دندانی که باز شده و داره عصب کشی میشه نمیشه و این در آینده درمان دندان بسیار، بسیار، بسیار تآثیر داره مسئله خیلی مهمی که توی درمان های دندان پزشکی الان مطرحه هزینه‌های دندان پزشکی هست دوستان هرچه سریعتر، هرچه سریعتر برای پیگیری درمان های دندان پزشکی مراجعه کنید به دندان پزشک، قطعاً درمانتون که زودتر انجام میشه هزینه‌های کمتری رو متحمل میشید، هرچه قدر وضعیت دندان وخیم تر بشه و شما بهش محل نذارید وپیش بره به همون نسبت هزینه‌های دندان پزشکی هم زیاد میشه پس هرچه سریعتر، هرچه سریعتر برای ویزیت دندان‌هاتون مراجعه کنید به دندان پزشک. مرسی

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *