کدام روش برای کاشت مو بهتر است؟

 کدام روش برای کاشت مو بهتر است؟

مصاحبه با دکتر محسن سلمانی مدیر کلینیک بهین در اصفهان اولین کلینیک تخصصی کاشت مو در اصفهان

مشاهده رزومه دکتر محسن سلمانی  

به نام خدا
دکتر محسن سلیمانی هستم، پوست و مو

مؤسس و مدیر کلینیک پوست و موی بهین، اولین کلینیک پوست و موی مجوز دار اصفهان، که بحث کاشت مو رو حدوداً ۱۵سال الی ۲۰ سال هست بنده تو این کلینیک پیگیرم و داریم انجام میدیم. کلینیک ما شامل خدمات زیبایی دیگه از جمله: لیزر موهای زائد، خدمتتون که عرض بکنم، لیزرکیوسویچ برای تتو، لیزر فرکشنال برای جای جوش واسکارو انواع لیزرهای دیگه، همۀ این خدمات رو داریم.لیزرالکسمون، الکس نابلکس ۲۰۱۸هست، یکی از بهترین الکس هایی که فعلا تو بازار است و استفاده میشه کلاً کلینیک بنده، کلینیکی هستش که خدماتی که ارائه میشه سعی کردیم به بهترین نحو انجام بدیم.

در مورد کاشت مو توضیح دهید.
کلاً کاشت مو تو همۀ دنیا دو روش کاشت مو بیشتر ما نداریم. اول روش Fut یا همون روشی که استریپ برداری میشه از پشت سر و یک تیکه پوست خیلی باریک از پشت سربرداشته میشه که بنده جاشو جراحی پلاستیک می کنم و هرجلسه هم لیزر می کنیم که این اسکارش نمونه اون استریپ جداسازی میشه و قسمتهای جلوی سر کاشته میشه. روش دوم Fue یا Fit هست که حالا این انواع مختلفی، اسم های مختلفی روی این روش میذارن مثل میکروگرام که Fit، Fut اسم های مختلفی روش گذاشتن ولی در حقیقت همون Fit هست، که در این روش جای این که استریپی از پشت سر برداشته بشه دونه دونه پانچ میشه از پشت سر و این پانچی که انجام میشه دونه دونه میاد جلوی سرکاشته میشه، قاعادتاً وقتی که منطقه ای که قرار کاشت مو انجام بشه وسیع باشه بهترین روش، روش ترکیبی هست یعنی Fut و Fit ولی اگر منطقه محدود باشه مثلاً در قسمت فرونتال یا فقط باشه بهتره که یکی از این روشها که عموماً همون Fit یا میکروگرام هستش انجام بدیم.

مشاهده  کسانی که کمردرد دارند بخوانند!

مراحلی که باید برای کاشت مو انجام شود به چه صورت هست؟
ببینید وقتی که بیماری اسکجول عمل کاشت مو میشه خب یه سری آزمایشات و چکاپ باید انجام بشه که حتماً روی پرونده اش باید باشه بعد از اون، آماده سازی قبل از عمل هست که همه این کارها تو کلینیک انجام میشه اگر مریض Fut هستش که خب آماده سازی انجام میشه و بعد تو اتاق عمل اون برشش زده میشه که عموماً همۀ اینهارو سعی میکنم خودم انجام بدم سپس جراحی پلاستیکش انجام میشه که جای اسکارش کامل پوشیده بشه اسکاری نزنه و بعد از اون جداسازی اون استریپ هست که میز مخصوص داره میکروسکوپ مخصوص داره و جداسازی انجام میشه و گرافت های تکی، دوتایی، سه تایی به ترتیب از جلوی سر کاشته میشه. در بحث Fit هم همین طوره که خب حالا یه زمانی میبره تا Fit پانچش انجام بشه گرافت ها برداشت بشه و بعد از این که گرافت ها برداشته شد مرحله کاشتش هستش که اون گرافت های برداشت شده کاشته میشه.

چند روش برای کاشت مو وجود دارد؟
کلاً دو روش کاشت مو تو دنیا بیشتر نداریم یکی روش Fut هست و یکی روش Fit، Fut همون هستش که یه استریپ یا یه باریکۀ پوست از پشت سر برداشته میشه و جاش سوچر یا بخیه میشه که خب حالا به روشی جراحی پلاستیک اگر انجام بشه اسکارش نمی مونه و اون استریپی که برداشته میشه جداسازی میشه و بعد قسمتهای جلوی سر به ترتیب گرافت های تکی، دوتایی و سه تایی از جلو و عقب کاشته میشه.
روش دوم Fit یا Fue هست که در روش Fit به جای اینکه از پشت سر استریپ برداری بکنیم ما دونه دونه پانچ می کنیم، پانچ می کنیم و گرافت ها رو بر می داریم و بعد میاریم قسمت جلوی سر، کاشت انجام میشه.

مشاهده  روشهای موثر جلوگیری از پیری پوست

کدام روش برای کاشت مو ایده آل تر است؟
ببینید این رو پزشک به نظر من باید تشخیص بده کدوم روش بهتره برای هرنفری، بستگی به خیلی از فاکتورها داره، بستگی به بانک بیمار داره، بستگی به این داره که پشت سر بیمار چه جوری باشه وضعیتش، من تشخیص بدم که بانک بیمار چقدر ماندگاری داره و پشت سرهم همینجوری که میدونید سه تا زوم یا سه تا منطقه داریم، منطقۀ A، B، c بستگی داره که اون زوم B چقدر تراکمش خوب باشه براساس اینکه پشت سر و بانک بیمار چطور باشه پزشک باید تشخیص بده که کدوم روش برای بیمار بهتره.

آیا موی کاشته شده به مرور زمان دچار ریزش می شوند؟
همینجوری که خدمتتون گفتم پشت سر سه تا زوم یا سه تا منطقه داره، منطقۀ A، B، c، منطقۀ B منطقه ای هستش که موها گیرنده هورمونی ندارند شما دیدید افرادی که تاسِ تاس هم هستند اون منطقۀ B رو دارند چرا؟ چون موهای اون ناحیه گیرنده هورمونی ندارد. اگر که هرچه بیشتر ما از زوم B برداشت بکنیم مسلماً اینها دیگه ریزش نخواهند داشت و بعدم که کاشته میشن گیرنده هورمونی نخواهند داشت. بنابراین تشخیصش به نظر من با پزشکه و اگر درست انجام بشه موهای کاشته شده به هیج وجه ریزش نخواهند داشت البته متآسفانه هستند تکنسین هایی که بدون اطلاع و بدون علم کافی این کار رو دارن انجام میدن و متآسفانه کسایی هستند که زحمت می کشن اذیت میشن بالاخره تحمل رنجشو میکنن ولی به دلیل اینکه کار علمی براشون انجام نشده بعد از دو سه سال همۀ موهای کاشته شده می ریزه که حتماً بایستی پزشک این کار رو انجام بده، حتماً بایستی تشخیص پزشک روی این قضیه باشه که از کجا برداشت بشه به چه نحوی انجام بشه حتی Fit هم دو به یک سه به یک چهار به یک داریم قاعده داره ولی متآسفانه بعضی جاها و بعضی از تکنسین ها این هارو رعایت نمی کنن و اطلاع کافی هم ندارند. من فقط به همۀ همراهان عزیز یه توصیه ای می کنم خواهشی که ازتون دارم برای چه اعمال زیبایی حتی ژل، بوتاکس، لیزر و چه عمل کاشت مو به کلینیک های مجاز مراجعه بکنند کلینیکی که مجوز داشته باشه هفت متر تابلو داشته باشه نمیدونم فلان مسلماً پیگیری قابل پیگیری هست کارهایی که اونجا انجام میشه استاندارده، معاونت درمان نظارت داره حتی بحث کاشت مو الان تو کلینیک ما همه وسایلمون استاندارده اتوکلاومون کلاس B نمیدونم فلان ولی متآسفانه هستن جاهایی که غیرقانونی دارن این کارهارو انجام میدن طرف تو مطبش داره انجام میده که مسلماً غیر قانونیه، اون استریلیته لازم رو نداره من مریضی داشتم که حالا نمیگم کجا مراجعه کرد یه شهری که حالا بیرون از اصفهان بوده و بعد اومده با بیماری هپاتیت B هپاتیت Cو میگه من اون کلینیک استانداردهای لازم رو رعایت نکرده بودند وسایلشون استریل نبوده، خواهشی که ازتون دارم این هستش که برای مراجعه برای کارهای زیبایی حتماً به کلینیک ها مراجعه بفرمایید و به جاهایی که مجوز دارن و پزشکایی که مجوزدارن.

مشاهده  گفتگوی اختصاصی با دکتر مریم افقهی در خصوص ورزش در دوران بارداری

Related post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *